Architektura stanowiąca narodowe dziedzictwo

Architektura stanowiąca narodowe dziedzictwo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Architektura średniowieczaPodczas lektury pamiętników Winstona Churchilla mocno wrył mi się w pamięć opis sceny, w trakcie której premier Anglii wraz z prezydentem Stanów Zjednoczonych ukryci w zabezpieczonej przed bombardowaniem nieruchomości obserwowali jak Niemcy zrzucają na Londyn bomby. Pamiętam, że Churchill używał słów takich jak „piękno” i „widowisko”. Mimo że zdawał sobie sprawę z tego, że w gruzy obraca się właśnie architektura stanowiąca narodowe dziedzictwo imperium, którym miał zaszczyt kierować, był gotów zachwycić się feerią barw na nocnym niebie i ziemi.
Przypomniało mi to postać radzieckiego żołnierza z filmu „9 kompania” który zanim zgłosił się na ochotnika na misję do Afganistanu był w cywilu artystą malarzem. Mówił że poszedł na wojnę właśnie dlatego, że ta jest dla niego ucieleśnieniem piękna.
Nie mogę zrozumieć estetycznej fascynacji makabrą. Na wojnie ludzie umierają, głodują, tracą majątki i bliskich. Obawiam się, że nie ma w niej nic pięknego. Myślę że z ludźmi, którzy przypisują jej piękno musi być coś nie tak.

Podobne artykuły tematyczne o budownictwie:

Slowa kluczowe: balayage fryzjer kraków, docieplenie granulatem Radom, CPE Gliwice, Fotoprzekaźnik Sick, kubota l3200 cena, certyfikat flange fitter, ra nails lakier hybrydowy, internorm okno kf410, lpk110, wałki pa66, tanie taxi legnica

About the author /


Related Articles